Aktuality

Desatero se spánkovým přístrojem na dovolené

Léto je v plném proudu a mnozí z vás plánují dovolenou. Pokud používáte spánkový přístroj kvůli poruchám dýchání, může být cestování trochu náročnější. Chceme vám usnadnit přípravy na cestu a zajistit, aby vaše dovolená byla pohodlná a bez starostí. Proto jsme připravili “Desatero se spánkovým přístrojem na dovolené” – jednoduchý a přehledný seznam tipů a doporučení, jak cestovat s vaším terapeutickým zařízením.

Dozvíte se, jak připravit přístroj na cestu, co si ohlídat před odletem a jak zajistit jeho správné fungování, ať už cestujete letecky, autem nebo karavanem. Cílem je, abyste měli všechny potřebné informace na jednom místě a mohli se soustředit na užívání si volného času. Pojďme na to!

1. Přístroj na palubu

Máte právo vzít si svůj přístroj do letadla jako příruční zavazadlo. Informujte se u letecké společnosti o specifických pravidlech pro přepravu zdravotnických přístrojů.

2. Naplánujte dopředu

Ověřte si podmínky letecké společnosti pro cestování s přístrojem. Každá společnost může mít odlišné požadavky a podmínky, proto je dobré mít vše předem připravené a vyhnout se tak nepříjemným překvapením.

3. Letový režim

V případě používání přístroje na palubě letadla je nutné aktivovat letový režim a vypnout Bluetooth, nebo vypnout či fyzicky odpojit telemetrický modem (dle typu přístroje). Tento krok je důležitý pro zajištění bezpečnosti letového provozu.

4. Napájení v letadle

Pokud jsou k dispozici zásuvky, můžete je využít. Máte-li k přístroji baterii, doma ji plně nabijte a přibalte ji. Tak zajistíte, že přístroj bude mít dostatek energie po celou dobu letu.

5. Bez vody

Ujistěte se, že ve zvlhčovači není voda. V průběhu přepravy by voda ze zvlhčovače mohla vážně poškodit váš přístroj. 

6. Cestování autem

Použijte adaptér pro převod z 12V na 24V nebo měnič na 230V pro napájení přístroje. Tím zajistíte, že přístroj bude fungovat i během cestování autem nebo karavanem.

7. Destilovaná voda

Stále platí, že do zvlhčovače musí být použita pouze destilovaná voda. Přibalte si ji na cesty, aby byl přístroj správně funkční a nedošlo k jeho poškození.

8. Adaptéry do zásuvek

Přibalte si mezinárodní adaptér podle cílové destinace. Různé země mají odlišné typy zásuvek, proto je tento krok nezbytný.

9. Cestovní taška

Použijte ochrannou tašku a zvlhčovač zabalte zvlášť. To zajistí bezpečnost přístroje během přepravy a minimalizuje riziko poškození.

10. Doklady

Nezapomeňte na potvrzení ze spánkové laboratoře pro případné kontroly. Tento dokument může být vyžadován během bezpečnostní kontroly na letišti nebo při jiných příležitostech.

Užívejte si dovolenou s klidem a jistotou, že váš spánkový přístroj bude fungovat bez problémů! 🌍✈️🚗

Mohlo by vás zajímat

Nový vedoucí Hospital Care

V průběhu roku jsme přivítali do našeho týmu Marcela, nového vedoucího Hospital Care. Při této příležitosti jsme se ho zeptali na pár otázek: Co Tě vedlo k rozhodnutí připojit se k naší firmě na pozici Vedoucí Hospital Care? Lákalo mě zkusit úplně nový obor, naučit se...

Jak se nestát pacientem intenzivní péče

Léto a teplé počasí lákají k nejrůznějším aktivitám venku – od sportování přes cestování až po pobyt v přírodě. Abychom si tyto radovánky mohli naplno užít bez zbytečných zdravotních komplikací, je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření. V následujícím...

Od servisního technika k produktovému specialistovi

Před pěti lety začínal pracovat Martin na pozici servisního technika Saegeling Medizintechnik (SMT). Nyní se jeho pracovní dráha bude ubírat směrem produktového specialisty pro Hospital Care. Při této příležitosti jsme se ho zeptali na pár otázek: V SMT pracuješ již 5...